טיפול הרזייה – בלון ספאץ

הקו הראשון בטיפולי הרזיה:

לפי נתוני משרד הבריאות בהם אחוז לא מבוטל של מנותחים בריאטרים עולים במשקל לאחר 3 -5שנים לאחר הניתוח ,בשכלול עם אחוזי סיבוכים ותמותה לפרטים בשקף מספר נפטרים + נתוני אשפוז  דיאטנים ורופאים כיום יותר ויותר בוחרים דרך אחרת למטופלים שלהם :

המגמה כיום  לדחות את הניתוחים הבריאטרים עד שבעל העודף משקל יוכיח ירידה מתונה במשקל תוך שמירה על אורח חיים בריא ופעיל גופנית לפחות 6 חודשים רצופים.

מגמה זו הינה נכונה היות ושינוי אורח החיים הבריא הינו חלק ממהות אורח החיים המתבקש לאחר ניתוח קיצור קיבה .

היות וידוע כי לבעלי עודף משקל קשה יותר להתנהל בירידה במשקל ויש לסייע לו מופנים המטופלים לפרוצדורות שאינן ניתוח כגון בלון ספאץ

בלון ספאץ

הספאץ – בלון מתכוונן המקטין את נפח הקיבה בטוח בהרבה מניתוחי קיצור קיבה, ויעיל יותר מדיאטה

וסייע ל-30 אלף מהסובלים מהשמנת יתר, להסיר כ-50% מעודף משקלם בממוצע.

 

לדברי ד"ר ברוקס, התוצאות לירידה במשקל מתקרבות לאפקטיביות המתקבלת בניתוחים בריאטריים – שם המטופלים מסירים בממוצע כ-60% מהמשקל העודף – אך זאת בהיעדר הסיכון, תוך נוחות רבה הרבה יותר בהתאמת הבלון למטופל. .

לדברי ד"ר ג'פרי ברוקס, מפתח בלון הספאץ – משך השימוש בבלון הוא הארוך ביותר בשוק כיום, ומספיק על מנת להרגיל את גופו של המטופל לצריכה מופחתת של מזון – ובכך תורם רבות לשמירה על אורח חיים בריא בתום התהליך, ומסייע בשמירה על משקל היעד.

ההליך איננו כרוך בסיכונים בריאותיים כמו ניתוח קיצור קיבה. 

הטיפול באמצעות בלון הספאץ מאושר על ידי משרד הבריאות בישראל , ויש לו תו תקן ה-CE האירופאי.

הבלון מתאים לכל מי שסובל ממשקל עודף, עם BMI  של 29 ומעלה, ושלא עבר ניתוח בקיבה או בוושט. כמו כן, הטיפול לא מומלץ למי שנוטל באופן קבוע בתרופות עם מדללי דם.

להבדיל מפרוצדורות אחרות של קיצור קיבה, ניתן לחזור על השימוש בבלון פעמים נוספות בעתיד.

"החסרונות בבלונים – 2-5 ימים של הסתגלות בהם יתכנו בחילות ואולי גם הקאות . השפעת הבלום הולכת וקטנה במהלך הזמן ולכן חשוב לסגל מהר ככל האפשר

הרגלי תזונה בריאים אפילו אם עושים הגדלה של הבלון.

לפרטים נוספים הרשמו ונציג בכיר יחזור אליכם:

שם (חובה) :
דואר אלקטרוני (חובה) :
טלפון (חובה) :
כתובת :
תוכן ההודעה :