תוכנה המסייעת להרזיה וניהול אורח חיים בריא

מה הקשר בן ADHD  להשמנה?

עכבה (inhibition), זכרון עבודה, תכנון ותשומת לב הם חיוניים לתפקודים ניהוליים תקינים, או ליכולת לבצע רצף של משימות מכוונות מטרה, הרי שבגלל האימפולסיביות אנשים עם  ADHD ואכילה כפייתית אינם מסוגלים לעכב את הדחף לאכול, למרות המודעות למטרה להוריד במשקל. ככל שרמות האימפולסיביות וחוסר הקשב עולות, הסימפטומים של האכילה הכפייתית מתגברים.

שטויות, יש מלא אנשים רזים עם הפרעת קשב .

 האימפולסיביות אינה מסבירה לבדה את הקשר בין ADHD לאכילה כפייתית. עשויים להיות גם משתנים מתווכים כמו דיכאון, הפרעת התנגדות ODD) – התנהגות נגטיב סטית "דווקאית") ועוד.  

השליטה הלקויה בעכבות והסלידה מעיכוב, המאפיינות את האימפולסיביות, הן שגורמות לחיזוק התנהגויות אכילה לא נורמטיביות, שבסופו של דבר מביאות לעודף משקל

  • ליקוי בתפקודים הניהוליים – הפרעות האכילה הנפוצות ביותר בקשר עם ADHD הן אכילה כפייתית ובולמיה. משערים כי ליקוי בתפקודים הניהוליים בקרב בעלי ADHD עשוי להסביר את הקשר להפרעות אכילה. הליקוי בתפקודים הניהוליים מונע מהאנשים את היכולת לתכנן ולבצע התנהגויות בריאותיות, כולל דאגה להיגיינה ולבריאות של עצמם. כתוצאה מכך נגרמת הפרעת אכילה, וכתוצאה ממנה – עודף משקל משמעותי

האם האם ניתן לסייע לילדים (ומבוגרים )עם נטייה להשמנה?

בהחלט כן ,ללא תרופות ובלי שעות טיפול ארוכות  !

האם מדובר על עוד שעות שיחות ארוכות ?

ממש לא , נדרש לבצע בדיקה מקיפה במכון רפואי בדיקה שאינה פולשנית ולאחריה נקבע פרופיל אימון לתוכנה . התוכנה עוקבת" אחרי ההתקדמות של המטופלת ומעדכנת אלפי פעמים בדקה את פרוטוקול האימון וההתקדמות.

מה יוצא בסוף?

התחושות מאוד סובקטייביות אך כ 80% מהמטופלים חשים הקלה משמעותית בספטומים של חרדה, יכולת שליטה על ההתנהגות לפני מעשה , שיפור כלל יכולות ביצוע ובמילים פשוטות בהקשר לאורח חיים בריא וירידה במשקל: פחות אכילה רגשית, יכולת שליטה ולא לאכול את כל העוגה , יכולת לדחיית סיפוקים .

האם נדרש הפניית רופא?

בוא נחלק את התשובה לשני חלקים :

  1. הטיפול עצמו אינו פולשני, ללא תופעות לוואי, ובטוח לשימוש ולא נדרש הפניית רופא .
  2. על מנת לבצע את הטיפול חובה לבצע בדיקה ראשונית במכון מורשה על מנת לשלול מצבים נירולוגים חריגים חלילה וכן לקבוע תוכנית אימון פרטנית .

אפשר לבצע את הבדיקה ללא הפניית רופא במכון פרטי ולקבל החזר בהתאם לפוליסות הפרטיות שברשותך

או לבצע את הבדיקה בהתאם להפניית רופא משפחה במכוני ההסדר של קופת החולים ולבצע התאמת מכשור תוכנה בעלות נמוכה יותר מעלות בדיקה פרטית .

האם אני ארד במשקל לאחר שאתאמן ?

התשובה מקבילה ל האם ארד במשקל אם אתאמן בלאכול פחות ולאכול בריא יותר . חשוב לציין שהאימון נועד לשמש "גלגל עזר" לתהליך הרזייה והוא לא עושה את העבודה בעצמו אך בהחלט מסייע בתהליכים כגון עידוד מוטיבציה, הפחתת חרדה, שיפור הפחתת דחף, הפחתת אכילה רגשית ועוד' הרגלים המביאים לאכילה שאינה בריאה בכלל ולרב גם לעליה במשקל.

האם התוכנה מתאימה גם לילדים?

מראש התוכנה מיועדת  לילדים מתוך המקור לסייע לילדים עם הפרעות קשב וריכוז , ילדים בעלי נטייה להשמנה וילדים שאוכלים אוכל שאינו בריא ואינו מאוזן לרבות ילדים רזים בעלי אכילה סלקטיבית יכולים להעזר מאוד בתוכנה זו להפחתת רגישות למזון ולסייע לפתיחות לטווח רחב של מזונות בריאים ולצמצם מזונות בעלי סוכרים ופחמימות פשוטות.

שם (חובה) :
דואר אלקטרוני (חובה) :
טלפון (חובה) :
כתובת :
תוכן ההודעה :