כאבי מפרקי ברכיים טיפול ומניעת שחיקה

כאבי מפרקי ברכיים טיפול ומניעת שחיקה

שימור מפרקי ברכים ומניעה וטיפול בכאב ודלקת.

מדד הסיכון להיפצע בפעילות הבאות הינו (מהנמוך לגבוה)

  • פעילות במים
  • יוגה
  • חדר כושר
  • אופניים
  • אירובי
  • ריצה

בזמן ההליכה, הגוף סופג כוחות של כ-2 פעמים ממשקל הגוף שלכם,ככל שהמשקל ההתחלתי באימון גבוה ולא בוצע זמן רב פעילות גופנית כך סיכוי הפציעה גדול וחמור יותר.

בריצה במשקל יתר של מעל 15 ק"ג ,הגוף סופג פי 3 פעמים ממשקל הגוף ופי 7 סגנון הריצה אינו מדוייק ובעומסים גדולים וכאשר משטח הריצה אינו בולם זעזועים באופן מספק ולמשקלים גדולים אין משטח שיכול לבלום זעזועים גם לא חול ים, ומשטחי דשא ואף מסלולי הריצה במכוני הכושר ובכך הריצה יכול הגוף לספוג משקלים גבוהים מאוד ובכך לצבור נזקים שיורגשו במפרקי הגוף בטווח הארוך.   אימון לא מקצועי וחוסר אימון גורמים לחולשת שרירים והשפעתה על סגנון הריצה חולשה של קבוצת שרירי כופפי הברך, פושטי הירך, מכופפי גבית של כף הרגל, שרירי הבטן, זוקפי הגו יגרמו לסגנון ריצה שגוי שעלול בהחלט לגרום לפציעה.

masmer-maamar

כאשר הגוף איננו מוכן מספיק לעצימות האימון ולשאת את עומסי האימון על המפרק התוצאה המתקבלת היא פציעות ספורט המכריחות את המתעמל להפסיק את הפעילות לתקופות החלמה ארוכות.

בשנים האחרונות נערכו מחקרים המתייחסים לעודף משקל והשפעתו על התפקוד הגופני מסתבר שלעודף משקל ו/או אחוזי שומן השפעה רבה על פציעות ספורט אצל כלל האוכלוסייה ובמיוחד  אצל כבדי משקל: • מוטיבציה רבה לאימון – שעלולה להוביל לפציעה בשל הרצון לרדת מהר במשקל תוף אי הקפדה על תוכנית אימונים מסודרת ומותאמת או לבצע אימון באיכות גבוהה מאוד עוד בטרם המערכות הגופניות הותאמו לכך. • טווחי תנועה מוגבלים במערכות שלד-שריר – ביצוע תנועות ותרגילים המצריכים טווחי תנועה גדולים בהחלט עשויים להעלות עומס על המבנים השונים במפרק ולהוביל לפציעה.

swimmer-sports-page

מה ניתן לעשות על מנת לשמור על המפרקים ?

במידה ומסיבות שונות המתאמן לא מסוגל לרוץ או בשל האמור  לעיל לא מומלץ לו לרוץ, או כבר חל כאב במפרק ניתן להציע פעילויות אירוביות אחרות  כגון הליכה או פעילות במים ולהגביר עצימות צורך שריפת קלוריות אך בכל פעילות גופנית לבעלי עודף משקל יש לשמור על המפרקים טרם יצירת דלקת וזאת על ידי אימון מותאם אישית ובעצימות מותאמת וכן תוספי תזונה לחיזוק העצם והמפרק ובמידה וכבר קיימת דלקת (כאב) מניעת כאב וזאת על מנת לחזור במהרה לשגרת האימון.

השלמת חסרים תזונתיים בתזונה לבניית עצם איתנה ומניעת דלדול עצמות הן ע"י התעמלות בעצימות נכונה והן על ידי תזונה למניעת חסרים תזונתיים ,בדיקת תפקודי בלוטת תריס, פעילות הורמונאלית בנשים,ויטמין D מניעת חסרים, מיעוט קפאין ואלכוהול.

 %d7%9b%d7%90%d7%91-%d7%91%d7%a8%d7%9a-%d7%9e%d7%95%d7%a7%d7%93%d7%99

מערך טיפולי ב שימור מפרקי ברכים ומניעה וטיפול בכאב ודלקת.

 

תוסף כמות ביום מטרה הערות נחוץ גם
מולטי ויטמין 1 ביום השלמות חוסרי תזונה חובה מערך בסיסי חיוניות בעור
קומפלקס ויטמיני B 1 ביום השלמת חוסרי תזונה במידה וקיים וחיזוק מערכת העצבים חובה מערך בסיסי עליה באנרגיה ובריכוז
ויטמין C 1-2 ביום נוגן חימצון, משפר ספיגת ויטמינים חובה מערך בסיסי חיוניות כללית\חיזוק מערך חיסונית

לבעלי צרבת יש לרכוש ויטמין C שאינו חומצי

אומגה 3 2 ביום סיכוך המפרק חובה מערך בסיסי מועיל להורדת טרשת עורקים ,אלצהיימר דמנציה.
NO7 1-2 לפי הצורך הפחתת מצבי דלקת והחזרת הגמישות לטיפול במפרקים גמישות במפרקים.

 

לרב תוצאות שיפור נראה  בשילוב מספר שיטות טיפול , יש להתייעץ עם רופא בהתאם להמלצות המפורטות להלן בשקלול המצב הרפואי האישי.

 הכותבת יזמת פורטל במידות טובות-מיכל טל פס

 

מיכל טל פס
bmidottovot@gmail.com

מיכל טל פס יזמית פורטל במידות טובות מקדמת בריאות יועצת למידות גדולות bmidottovot@gmail.com

אין תגובות כרגע

Sorry, the comment form is closed at this time.